hero

Nieuwbouw Sanibell 3.0

Nieuws/05 February 2025

Sanibell 3.0: een bijzonder nieuwbouwproject waarin kubistische architectuur en functioneel design elkaar ontmoeten. Het ontwerp is robuust en puur, met een ongedwongen esthetiek die de technische aspecten van het gebouw zichtbaar maakt. RoosRos Architecten werkte intensief samen met Sanibell en Hercuton om dit ontwerp te realiseren.

Strak en minimalistisch
Sanibell 3.0 valt op door zijn strakke en minimalistische ontwerp, dat perfect aansluit bij de wensen van de opdrachtgever. De wens was duidelijk: een strak ontwerp dat design en minimalisme combineert. “We hebben gekozen voor een massief, en tegelijkertijd dynamisch ontwerp, met twee kubistische volumes die de verschillende functies van het gebouw visueel van elkaar scheiden.”

Spectaculair en dynamisch
De strakke geometrie van het gebouw wordt gekarakteriseerd door het gebruik van twee rechthoekige volumes, die samen het kantoor en de showroom vormen. Architectonisch Ontwerper Manuel Magnaguagno: “De kantoorruimte heeft een "push-and-pull" massaconcept, waarbij de twee volumes boven een transparante plint hangen. Dit creëert niet alleen visuele duidelijkheid, maar zorgt ook voor een spectaculair beeld. Bovendien zorgt het centrale atrium voor een overvloed aan natuurlijk licht en een open gevoel in de werkruimtes.”

Jan-Willem de Jong, projectmanager bij RoosRos: “Het was een constructieve uitdaging om het ogenschijnlijk eenvoudige stapelen van deze volumes mogelijk te maken, door grote vakwerkspanten zorgvuldig op elkaar te plaatsen. De keuze om de staalconstructie en kanaalplaten zichtbaar te laten vroeg om zorgvuldige aansluitingen voor een strakke afwerking. Het ontwerp is gebaseerd op modulaire veelvouden van kanaalplaatvloeren van 1,2 meter breed, wat flexibiliteit biedt in inrichting en installaties. De buitengevel is voorzien van aluminium beplating, die niet alleen het strakke design ondersteunt, maar ook zorgt voor eenvoudige reiniging en het opvangen van zettingsverschillen tussen de gebouwvolumes.”

Toekomstgericht en gezond
Bertold van Burg, directeur en teamleider bij RoosRos: “Naast het esthetische aspect was duurzaamheid een belangrijk uitgangspunt in het ontwerp van Sanibell 3.0. Het gebouw is voorzien van een sprinklerinstallatie, wat de indeling in de toekomst flexibel maakt. Door dit in het ontwerp te integreren, kan het gebouw eenvoudig worden aangepast aan toekomstige wensen van Sanibell. Het was belangrijk om niet alleen naar het gebouw van nu te kijken, maar ook naar de toekomst.”
Een uitdaging in dit project was dat het gebouw niet binnen het bestaande omgevingsplan viel. Dit vroeg om intensief overleg met de buurt en de gemeente. “Het was een behoorlijke schaalvergroting voor Sanibell,” verteld Bertold. “Dit maakte het belangrijk om goed te begrijpen hoe het bedrijfsproces van Sanibell in elkaar zat, zodat we een ontwerp konden maken dat perfect bij hun behoeften past.”

Samenwerking en co-creatie
De samenwerking in het bouwteam was cruciaal voor het succes van het project. Frank van de Kant, planontwikkelaar bij Hercuton: “Wij hebben de samenwerking tussen Hercuton en RoosRos als zeer prettig ervaren. Binnen dit project waren wij samen met RoosRos onderdeel van het bouwteam, samen met onze opdrachtgever Sanibell. Naast aannemer is Hercuton ook aangehaakt als hoofdconstructeur voor dit project. Hierdoor hebben we nog nauwer samengewerkt. We kwamen vaak samen als projectteam voor de voortgangsbewaking, maar ook tussendoor werd er vlot gehandeld om vraagstukken zo snel mogelijk op te lossen en gezamenlijk de planning en de wensen van de opdrachtgever waar te maken.”

Het project kent een aantal bijzondere details die de aandacht van het projectteam zeker nodig had. Frank legt uit: “Zo zit er een mezzanine in met een overspanning van 18 meter, die tevens over 2 lagen verdeeld is (ca. 4.600m²). Daarnaast bleek de maakbaarheid van het kantoor uitdagender dan we gezamenlijk op voorhand hadden ingeschat. Hierin kwam de samenwerking goed naar voren aangezien de esthetische uitgangspunten zoveel mogelijk vastgehouden moesten worden, terwijl op sommige punten de maakbaarheid van de constructie doorslaggevend was.”

Sanibell 1.0 en 2.0
Na een intensief ontwerpproces en een goede samenwerking is de nieuwbouw van Sanibell uitgegroeid tot een gezond en toekomstgericht gebouw, met een sterk visueel ontwerp. Frank: “Ik ben ervan overtuigd dat, zodra het gebouw klaar is, we allemaal trots zullen zijn op wat we samen hebben bereikt.”

Projectarchitect Sander Ros: “Het is heel mooi om te zien dat de familie Collé – na de bouwprojecten Sanibell 1.0 en 2.0 opnieuw ons bureau wist te vinden. Van generatie op generatie. Beiden hebben we het DNA van een familiebedrijf dat gericht is op de lange termijn, op het beste voor je team.” En dat komt ook tot uiting bij dit project! Het is toekomstgericht waarbij het welbevinden van de mensen centraal staat. Een Well-gebouw!

Paul Collé, algemeen directeur Sanibell “Wij zijn bijzonder blij dat we onze ideeën over het design hebben kunnen overbrengen aan het projectteam. Het resultaat is duidelijk terug te vinden in het uiteindelijke planontwerp. Deze samenwerking heeft onze visie versterkt en de basis gelegd voor een succesvol project.
De verrassende en veelzijdige kennis op het gebied van ontwerp en techniek bij RoosRos heeft ons enorm geholpen. Hun expertise, gecombineerd met de ervaring van Hercuton in het bouwen van dit type gebouwen, heeft ervoor gezorgd dat we snel en soepel door het eerste stadium van het project zijn geloodst.
Deze synergie tussen design en techniek vormt de sleutel tot ons succes. We kijken uit naar de volgende stappen in dit veelbelovende project.”